Pazartesi Sendromu Reçetesi
21 Eylül 2016
Affetme Teknikleri
24 Kasım 2016

İş Yerinde Aşk

14 Ekim 2016

Aşk.. Bulanların şükrettiği, bulamayanların ey aşk bul beni naraları ile aradığı ihtişamlı duygu.Aşkla parlayıp şiir yazanlar mı dersiniz yoksa aşkı mumla arayanlar mı… Öyle güzel ışık gibi bir şey.

Amaaaaa bu aşk iş yerinde yaşanıyorsa allah allah 🙂 Aşklarını işimden olurum diye saklamaya çalışanlar, gözlerini belerten yöneticiler, iş yerinde aşk olmaz diye bağırıp tüyleri diken diken olan patronlar 🙂 Hele hele bir de iş yerinde başarılı profiller aşık olmuşsa sıkıntı daha büyük… Bazı yöneticilerde ambulans çağırma hissi uyanır 🙂 Ya performans düşerse, ya bu aşk yüzünden biri ayrılır giderse… O güzel duygu oldu mu sana korku filmi 🙂

Yöneticiliğimin ilk yıllarında bende ambulans çağırma hissine kapılanlardandım.Sonra iş yerinde tanışıp evlenenleri, aşkla parlayanları hele bir de kucaklarına bebeklerini alanları gördükçe fikrim değişti. İş ve aşk arasında denge kurmanın yollarını aradım buldum.

Sizlerde korku filmini romantik komediye dönüştürmek isterseniz aşağıdakileri uygulayabilirsiniz 🙂

  • İşyerinde aşkı bulanlar korkmadan devam edin; iş bulabilirsiniz hayatınızın aşkını bir daha bulamayabilirsiniz. Ama tabi işinize olumsuz yansıtmalar yapmayın, hareketlerinizle göze batmayın, abartmayın 🙂 İlişkiniz ile ilgili ne yapacaksanız iş yeri dışında yapın.
  • Sevgili yöneticiler ve patronlar, aşkın önünde durup ayırma büyüsü yapmayın 🙂 Ama tabi performans ve ahlaki değerleri koruyun;siz işinizi bilirsiniz, bulursunuz bir orta yol…

Aşkın yeri olmazzzzzzzz 🙂  Buldum mu kanatlarına oturup sıkı sıkı tutunup uçunnnnnnnnnnn …

Sevgilerimle